Y?

Y?
JEDNO PÍSMENO, KTERÉ VYJÁDŘÍ VŠECHNO. Y? JE KAPELOU, KTERÁ DO TOHO JDE NAPLNO.
Kapela Y? [váj] je uskupení, které dala dohromady zpěvačka a zároveň autorka hudby i textů - Hana Melcrová. Od roku 2009 svou vlastní tvorbu prezentovali na více než 300 koncertech nejen po České republice. Měli možnost svou muziku představit v Německu, Chorvatsku a v roce 2014 i v Kanadě a USA.
 
Příběh kapely
 
"Žila jsem pro tenhle sen už od doby, kdy jsem si poprvé pokusila představit, kým bych chtěla jednou být. Byla jsem ještě malá holka, ale věděla jsem, že tohle je můj sen." říká zpěvačka Hannah. Písničky si strkala do šuplíku a přemýšlela, jaké to asi je zpívat na pódiu. Nakonec se rozhodla, že jednu z písní zkusí nahrát.
"Písničky jsou pro mě jako můj osobní deník. Vypisuju se ze všeho, co se mi kdy stalo, je to moje osobní terapie, můj únik z reality." (Hannah)
K písničce se přidali muzikanti, kteří to chtěli zkusit na živo. "Byli jsme jenom parta mladejch nadšenců, co si chtějí zahrát. Každý koncert pro nás byl novou zkušeností a úžasným postupem vpřed." (Cayman)
Z původní party nakonec zůstala Hannah a Cayman. "Cayman pro mě byl vždycky jako můj brácha. Věděla jsem, že na něj se můžu obrátit, že on tuhle kapelu chce stejně jako já, že chce makat." (Hannah)
Po prvním klipu přibyl do party Mahdies - dlouho hledaný kytarista.
"S Mahdiesem to najednou mělo ten správný směr. Dával do hudby přesně to, co jsme potřebovali. Bylo těžké ho přesvědčit, protože už byl rozhodnutý, že s hraním skončil. Ale tolik se k nám hodil, že nakonec podlehl i on." (Hannah, Cayman)
Parta makala a postupovala dál krok za krokem. Do kapely tento rok (2016) přibyli další dva členi - kytarista Kuba a bubeník Honza.
"Žijeme náš sen a pořád na sobě pracujeme. Třeba to nevyjde, ale jak to zjistíme, pokud se o to nepokusíme?"