Paulie Garand

Paulie Garand

 

Paulie Garand (vlastním jménem Pavel Harant (* 17. října 1987, Liberec, Československo) je český rapper, producent a režisér.

 

Po pár letech tvoření hudby do šuplíku se poprvé zapsal do širšího povědomí demem Mozoly (2006). Poté následovala éra s kapelou BPM, se kterou vydal desky Slova (2007) a Horizonty (2009). Poslední jmenovaná navíc získala cenu Akademie populární hudby v kategorii Hip-Hop a RnB. Po komerčním úspěchu obou alb se členové BPM rozhodli fungovat sólo a Paulie se nedlouho na to dostává k vydavatelství Ty Nikdy Label.

Doposud Paulie vydal 8 sólových alb Harant (2010), V hlavní roli (2012), Molo (2014), Boomerang (2015), Nirvana (2017) , DANK (2018) , Mezi prsty (2020) & Monology (2020). Všechny desky se vyznačují Paulieho osobitým stylem kombinující různorodou mozaiku nálad a atmosfér. Od vážných skladeb, přes kritiku až po odlehčená témata. Mezi jeho nejznámější skladby patří například Molo, La Familia, Boomerang, Tuláci, Hladina, Pavučina lží, L.B.C., Play, Runway, Harantstrasse, Forma a další.

Nejzásadnější album DANK nahrál Paulie se svým dvorním producentem Kenny Roughem. Zde je ve své nejpřirozenější poloze, v lyrickém indie rapu, který je ale tentokrát ještě navíc protkaný až nečekaně upřímnými zpověďmi, vděčností i ryzí láskou k hudbě. To, že se Paulie na desce nestydí mluvit ani o těch nejniternějších věcech, dokazují zřejmě dvě nejemotivnější skladby v jeho kariéře vůbec – Návraty a Srdce z ledu.

 

Kromě rapu a produkce se Paulie věnuje filmařině a natáčení videoklipů. Navíc je autorem vlastní oděvní značky Garand Brand, kterou založil v roce 2013.