Setoplete

Setoplete
SETOPLETE je velká kapela s dechovou sekcí, pocházející z Prahy, která se nebojí výletovat napříč žánry. Pop, ska a reggae tvoří základ, od něhož se odvíjí všechno další. Jsou veselí a zábava je jejich hlavním cílem!
 
Kapela vznikla přibližně v říjnu 2004 na pražském Gymnáziu Písnická. Impulzem bylo vystoupení v rámci výroční školní akademie v podání spolužáků z tehdejší kvinty Honzů Kudláčka a Kunsta. Netrvalo dlouho, dali dohromady dalších 5 lidí, složili první písničku - Golf a hned v prosinci odehráli první vystoupení. To se konalo 7.12.2004 v ZUŠ Braník a může za jednu z dalších velmi důležitých věcí: jméno kapely. Nějaké být muselo, tak se jali vymýšlet. Jednoho dne tak šli ze zkoušky a zase jednou o tom přemýšleli. Jejich myšlenkové pochody se vyvíjely zhruba následovně: je jich 7 -> dáme tam něco se septimou -> "Septolete" -> to je divný a navíc zabraný -> "Septoplete" -> a což z toho udělat "Pestoplete"? -> taky blbina -> tak jenom "Setoplete"! No a název byl na světě.
...AŽ DODNES!

 

Dosud nejvýznamnějším milníkem je vydání první desky Akordy na kordy v červnu 2016, která obsahuje celkem 11 písniček z dosavadní tvorby.