Jamaron

Jamaron

Hudební skupinu založili v roce 2013 sourozenci Jakub, Marie a Ondřej Dostálovi, proto tedy JaMarOn. Sourozenecké trio doplňují bubeník Václav Hejda a baskytarista Filip Karlík. Náznaky kapely začaly vznikat už kolem roku 2011, kdy sourozenci Dostálovi začali spontánně skládat. První koncert se datuje k 22. 11. 2013, což je zároveň oficiální den vzniku kapely.

 

 

Za 8 let svého fungování má Jamaron odehráno přes 250 koncertů. Kapela vydala DEMOnstrativní CD „V Obraze“, studiovou desku „Nahá“ a v listopadu 2019 vydala album „DOMA“, které v lednu 2020 pokřtila ve vyprodaném Lucerna Music Baru. Aktuálně kapela Jamaron dokončila ve studiu SONO Records zbrusu nové rockové album, které nese název "Generace" a vychází 17. března tohoto roku.

Jamaron (čti „Džamaron“) je česká rocková hudební skupina v čele s frontwoman Marií Dostálovou, jejíž výrazný hlas obklopený hutným zvukem elektrických kytar a nekompromisních bicích je dominantou této mladé pětice. Kapela si zakládá na srozumitelných a smysluplných českých textech, obohacených o životní zkušenosti, se kterými se řada posluchačů snadno ztotožní. Další devízou jsou silné chytlavé refrény a mladistvá energie, která se na posluchače valí z pódia při každém jejich koncertě. Nejen z tohoto důvodu jsou řazeni mezi nejzajímavější mladé rockové kapely současnosti. To dokazuje i jejich nedávné vítězství v Hudebních cenách Žebřík v kategorii „Objev“.