kapely

sto zvířat

(ska / Praha)

Skupina Sto zvířat na podzim 2010 oslavila své 20. narozeniny. Kapela vznikla v roce 1990 jako projekt Jana Kaliny (bicí, zpěv, autor hudby) a Tomáše Belka (tenorsaxofon, texty), kteří právě přišli z vojny a oslovili zpěvačku Janu Jelínkovou. Spolu s dalšími spoluhráči se stali vzápětí nevědomky průkopníky stylů ska a rocksteady u nás.

Sto zvířat má za sebou více jak 1200 koncertů a festivalů v Čechách, desítky koncertů v Německu, Francii a Švýcarsku a dvouměsíční turné po USA. Během své dvacetileté existence vydala Zvířata 7 řadových alb, DVD „Jste normální?“ a mají na svém kontě účast na bezpočtu kompilací u nás i v zahraničí. 

Simple muffin

(rock-dance music /PRAHA)

simple muffin.jpg

Pro studenty, hospodský, kuchaře a zahradníky umí prý hrát každej. Proto tahle partička zaslíbila svou hudbu lidem z kanclů. Zasloužej si to a jsou populární hudbou opomíjený. Kapela hraje taneční muziku, funk, pop, čardáše a šansóny a společným jmenovatelem jejich hudby je autorská taneční řežba, se kterou boří kancly a sály. Letos zboří i náš fesťák.

IDIO A IDIO

(punk-rock /ÚSTÍ NAD LABEM)

Česká čtyřčlenná autorská kapela z Ústí nad Labem v čele s dívčím vokálem, hrající hudbu na pomezí poprocku a punkrocku s přesahy do ostatních žánrů. Velkou pozornost věnují třem rozdílným zpěvům, které nejčastěji v refrénech kombinují do dvojhlasů a trojhlasů. Texty mají v českém jazyce nezřídka s nádechem ironie a dvojsmyslů. IDIO&IDIO datuje svůj vznik na konec roku 2013. V Listopadu 2015 vydávají debutové album s názvem "Tak nebreč", vydané za podpory Supraphonu, které je krom lisované podoby možné najít na všech on-line službách (např. Spotify). V prosinci 2016 vyhrávají největší soutěž kapel v České a Slovenské republice - Skutečná liga a získávají prostředky na nahrávání druhého alba "#melbys". 

 Sækədʒəwiːə

(alternative rock /ostrava)

Čtyři kluci a jejich muzika. Kapelu založili v roce 2014 a v roce 2017 vyšla jejich debutová deska "Temporary Thing",kterou natočili ve vídeňském studiu Listencareful s producentem Alexanderem Lauschem a vydali vlastním nákladem.

 

 Brutální jahoda

Mladá, impulzivní kapela, která vsází na hudbu ve směsici kvality rocku, melodičnosti popu a divokost punku. 
Hudba, která baví široké spektrum posluchačů je podtržena houslemi a celistvý zvuk je na tuzemské scéně neobvyklý. Kluci z kapely berou hudbu vážně, ale jako v každé kapele je zde velký prostor pro zábavu a co se týče tvorby, fantazii se meze nekladou a tak nikdy nevíte, co od Brutální Jahody můžete čekat. Ale jisté je to,že to vždycky bude brutální. ;-)

 

rEFEW

Erik už dávno není na scéně žádný nováček. Od roku 2014 stihl vydat 4 CD (Z místa, Na kredit, Ofiko, Blakkout) a dva digitální projekty (Blackcock EP, Blakkkak EP). Na scénu byl uveden jako jeden z jezdců stáje Bigg Boss, ve kterém absolvoval 3 turné (Heavy Weight, Young Gunz a Rapmasters) a byl také jedním ze dvou hlavních aktérů dílu „RAP“ dokumentárního cyklu Kmeny.

Přesto po dvou letech label kvůli neshodám opouští a své místo nachází v labelu Blakkwood Records. Pod jehož záštitou vydává jeden track za druhým a deska „O tři bloky dál“ je jasným vyústěním produktivní práce v nové partě. A letos si budete moct vychutnat jeho vystoupení na našem fesťáku.